Звіт завідувача сектору за 2023 рік
В Селищенській громаді функціонує 5 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються 434 учнів і 85 дошкільнят,з них 31 дітей ВПО. Всього в закладах освіти працює 71 педагогічний працівник, з яких 10 осіб вища категорія, 40 осіб перша категорія, 8 осіб друга категорія та інші спеціалісти. Два працівники знаходяться в лавах ЗСУ.
Всі учні та вчителі громади безкоштовно забезпечуються безперебійним підвезенням до місць навчання і додому. Усіх здобувачів освіти, забезпечено якісним гарячим харчуванням. Сектором освіти вживалися заходи щодо організації у наших школах безкоштовного гарячого харчування дітей пільгових категорій, а їх у нас 178 осіб, та дітей дошкільних груп, учні з 1- 11 класи харчуються по формулі 50% на 50% батьківські /ради. Розрахункова вартість харчування складає 25 гривень на день на одну дитину. На зменшення вартості обідів впливає благодійна допомога від батьків та місцевих підприємців.
З метою забезпечення належної організації та проведення оздоровчої кампанії у 2023 році, в умовах воєнного стану, було організовано оздоровчий відпочинок патріотичного напряму, який погодила Черкаська військова адміністрація. У 5 оздоровчих пришкільних таборах оздоровлено 270 дітей.
На фінансування освітньої галузі проведені видатки у сумі 31 млн.354 тис. 723 грн. З яких кошти загального фонду склали 28 млн 168 тис.грн, ( власних коштів 16 млн 520 тис, осв. субв. 11 млн.640 тис. грн.).
Коротко про ЗДОБУТКИ ТА ДОСЯГНЕННЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ СЕЛИЩЕНСЬКОЇ ТГ За навчальний 2023 рік
Селищенський ліцей
За 2023 навчальний рік здобувачі освіти Селищенського ліцею взяли участь у 7(семи) предметних олімпіадах та у 2024 році захищають нашу громаду на обласному рівні. 14 (чотирнадцять) призових місць ліцеїсти отримали в районних конкурсах. В 17(сімнадцяти) обласних конкурсах наші здобувачі освіти Селищенського ліцею посіли призові місця. 95 (дев’яносто п'ять) учнів стали призерами у Всеукраїнських конкурсах різного спрямування. 12 призових місць маємо Міжнародного рівня.
Квітчанський ліцей
Педагогічний Колектив відзначений Черкаською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України за активну участь у проєкті «Величні освітяни Черкащини».
За підсумками 2023 року кабінети математики, інформатики та української мови визнані кращими серед 100 кращих закдадів освіти України.
Учні Квітанського ліцею брали активну участь у обласних всеукраїнських конкурсах та військово-патріотичних та спортивних змаганнях та здобули прозові місця в турнірі з міні-футболу «На призи Квітчанської оборони», «Гартуємо волю» та грі «Сокіл» («Джура») Мають одного випускника із золотою медаллю.
Завадівська гімназія
Призові місця в районному конкурсі «Дякую тобі, захиснику України». Участь в обласних конкурсах «Український сувенір» та «Новорічний подарунок». Участь в акціях «Вітання солдату від Миколая», «Новорічний подарунок», «Разом ми – сила». Постійно є учасниками конкурсів Ліги старшокласників та мають нагороди на регіональному рівні.
Черепинська гімназія
Створили стопмоушн анімацію «Україна незламна», яку транслювали на центральному телеканалі програми «Сніданок з 1+1». Із залученням суспільного телебачення «Суспільне. Черкаси» Діти також отримали перемогу в конкурсі міжнародного рівня (Чехія) за створення анімаційного фільму дитячої мультстудії «Вільна» та за відеопривітання до Всесвітнього Дня Гідності у відповідь українського учнівства дітям з Великобританії.
46 учнів гімназії нагороджені відзнаками за призові місця у Всеукраїнських конкурсах.
Сухинівська гімназія
Протягом звітного навчального року учні Сухинівської гімназії брали участь у 8 обласних конкурсах і здобули 17 призових місць.15 переможців різноманітних творчих конкурсів від дитячої організації Корсунщини «Росичі».
Учні гімназії здобули перемогу у командних спортивних змаганнях «Ігри нескорених» серед навчальних закладів Селищенської громади.
Повноваження у сфері культури
Сектором вживаються заходи щодо створення умов для розвитку сільського культурного простору. Цією роботою задіяно 13 клубних закладів та 10 бібліотек - в цілому 28 працівників. Першочерговими завданнями залишаються питання відродження, збереження і примноження народної творчості, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних та бібліотечних працівників, покращення організації та проведення свят, виставок, а також участь колективів художньої самодіяльності в сільських заходах..
За інформацією директорів клубних працівників проведено 143 патріотичних культурно-мистецьких заходів при бібліотеках та клубах, з них 12 благодійних концертів та працюють різні за жанрами та видами гуртки художньої самодіяльності та сім народних колективів.
Культурний і освітній напрямки діяльності у Селищенській громаді тісно пов’язані між собою. Єднає їх зокрема, волонтерська робота, яка не припиняється по цей день. Чого вартий лише один факт - за час війни працівники культури зібрали на благодійних ярмарках і концертах майже 200 тисяч гривень благодійної допомоги для української армії.
Для задоволення культурних потреб населення, організовується підвіз жителів з інших сіл громади, на концертні програми в будинки культури сусідніх сіл.
Найбільш проблемними питаннями як і раніше залишається проведення ремонтів для забезпечення нормальних санітарних вимог (відновлення опалення) сільських будинків культури (першочергово в найбільших населених пунктах) та забезпечення музичним обладнанням.
На роботу закладів культури та бібліотек спрямовано 4 457 347 тис. грн.( з них 2 620 675 тис грн. на заробітну плату)
Повноваження у сфері спорту
Упродовж 2023 року спорт об’єднав усіх здобувачів освіти і любителів спортивного життя Селищенської громади на спортивно – масових заходах організованих сектором освіти культури, молоді, спорту та інформаційної політики Селищенської сільської ради.
Формують спортивну спільноту нашої громади вчителі фізичної культури закладів освіти: Олег Зозуля, Наталія Зоренко, Віктор Тимошенко, Валентин Товстоніс, Сергій Зубко на яких на покладено обв’язки і методичної і тренерської і оздоровчої роботи.
Спортивні заходи стартували з січня 2023 року серед них : спортивно-інтелектуальні змагання між учнями Черепинської та Завадівської гімназії, присвячені Дню пам’яті Кіборгів.
Найбільш популярним видом спорту у Селищенській громаді є футзал. В лютому, у спортивній залі Квітчанського СБК, відбувся традиційний турнір з міні-футболу на ''Приз Квічанської оборони'' присвячений пам’яті загиблого захисника України Руслана Швеця, в якому взяли участь шість команд з Селищенської та Корсунської громади, дорослому турніру передувало змагання дитячих команд в яких взяли участь учні всіх закладів освіти нашої громади.
У травні проходив відкритий чемпіонат Стеблівської громади з футболу в якому брала участь команда с.Квітки (старша ліга), де в запеклій боротьбі між шести команд - квітчани посіли III призове місце.
Червень місяць активно зібрав шкільні команди старшокласників на змагання з міні-футболу приурочених до Дня друзів на шкільному стадіоні у с. Селище. У с.Листвина між активною молоддю громади відбулися спортивно-військові змагання «Гартуємо волю!!» в яких першість здобули команди Квітчанського і Селищенського ліцеїв.
У жовтні на базі Сухинівської гімназії відбулися в перше наймаштабнішого рівня спортивні змагання (з легкої атлетки та силових вправ) під гаслом «Ігри НЕСКОРЕНИХ».
з 19 листопада по 6 січня відбувся чемпіонат Звенигородського району з міні-футболу в якому брали участь вісім команд , команда з с.Квіток(старша ліга) отримала відзнаку, як єдина команда з сільської місцевості.
До організації спортивних змагань, придбання спортивного інвентарю – форми, м’ячів, – і загалом спортивно-масової роботи сектор освіти відносться так само уважно, як до решти складових життя нашої громади.
Звичайно за всіма цими досягненнями стоїть велика й відповідальна робота, яку ініціює і координує сектор.
Сьогодні, я Щиро дякую бухгалтерії сектору, яка організовує і забезпечує ведення бухгалтерського обліку і контроль за використанням коштів,за їх наполегливість та професіоналізм.
Я пишаюся нашими педагогами, які з першого дня вторгнення росії згуртувалися і присвятили себе не лише турботі про забезпечення повноцінного навчального процесу, а й активній волонтерській діяльності на допомогу нашим захисникам. Працівники освіти і культури нашої громади-це справжній приклад згуртованості, людяності і нескореності перед викликами війни.!!
Також, щиро вдячна депутатам сільської ради, які переймаються проблемами освіти і культури в громаді,безперечно затверджують усі необхідні програми і рішення та виділяють під них кошти. За 2023 рік сектор підготував 52 проеків рішень. Але надійне плече підтримки, у будь яку хвилину доби, представляє насмперед сільський голова Анатолій Пархоменко.
Підводячи підсумки, хочу наголосити: Одним із найвагоміших успіхів сектору у 2023 року, досягнутих за складних воєнних умов, стало створення усіх належних умов для того, аби діти навчалися очно!І це не єдиний наш професійний успіх!!! Тому тримаємо і надалі наш освітянський і культурний стрій!!Не зупиняємось на досягнутому- працємо на позитивний результат!!